Evidenciák kimondására csak akkor kényszerül az ember, ha abnormálisok/hülyék rákényszerítik
A szélsőségesek felszisszenése jó jel lesz.
Mitől keresztény egy iskola ma, mitől lesz az a jövőben? Mit üzen a kereszténység a mesterséges intelligencia és a robotok korában? Ilyen kérdésekre keresik a választ május végén a Keresztény Sziget előadói, akik közt ott lesz Hirling Zsolt világbajnok evezős és Csermely Péter biokémikus is.
Negyedszerre rendezik meg idén a Keresztény Szigetet, amelyet 2018. május 26-án, szombaton tart a Margit-szigeten az ÉrtékMegőrző Hálózat és a Keresztény Értelmiségiek Szövetsége.
A rendezvényt a szervezők kellemes, szabadtéri, családi-közösségi együttlétnek szánják, ahol ugyanakkor komoly, gondolatébresztő beszélgetéseket is meghallgathatnak a résztvevők. Jelen lesz rajta a Keresztény Sziget létrejöttét támogató csaknem harminc vállalkozás, és bemutatkozik számtalan keresztény civil szervezet.
A 2018-as Keresztény Sziget témája az ismeretszerzés jövője és kihívásai az internet világában és a generációk közötti kapcsolatok. A szervezők úgy látják, hogy a keresztényeknek az egyházi iskolákon túl is van mondanivalójuk az ismeretszerzésről. A mai, digitális világban nem az ismeretek elérése a fő kihívás, hanem ezek rendszerezése, amelyhez legnagyobb segítséget kinek-kinek a saját értékrendje adja – olvasható a Keresztény Sziget sajtóközleményében.
Mint írják: „Mi keresztény értékrend szerinti közös kincskeresésre hívjuk az érdeklődőket, hogy az információk tengerében megtaláljuk a drágagyöngyöket. Felkért szakértőink négy izgalmas témájú pódiumbeszélgetésre várják a Margit-szigeti napközis táborba kilátogatókat.”
A rendezvényen négy kerekasztal-beszélgetés lesz, ebből az első az együtt élő generációk megduplázódásának hatásairól fog szólni Hat generáció – jelenlétünk jövője címmel. Hogy mivel jár ez a generációs robbanás, arról Csermely Péter biokémikus, hálózatkutató, az MTA levelező tagja; Nemes Orsolya generációkutató és Schumicky Júlia klinikai szakpszichológusjelölt osztja meg a gondolatait.
Ép lélekkel, ép testben! címmel Dabóczi Andrea táplálkozásterápiával foglalkozó orvos; Dejcsics Konrád, a pannonhalmi bencések iskola vívóprogramjának vezetője; Hirling Zsolt világ- és Európa-bajnok evezős, illetve Szekeres Pál, a Nemzetközi Kerekesszékesvívó-szövetség (IWAS) elnöke beszélget, az egyetlen ember, aki az olimpiai és a paralimpiai játékokon is érmet szerzett.
A nevelés és az oktatás jövőbeni egyensúlyáról is szó lesz a Keresztény Szigeten Egyensúly a hivatásban, nevelésben, oktatásban címmel. A reáltárgyakat tanító Bártfay Katalin M. Zsuzsanna az előző rendszerben is működő Svetits katolikus iskola képviseletében lesz jelen. Dejcsics Konrád a Pannonhalmi Bencés Gimnázium tanáraként is megszólal. Lázár László, a piarista rend oktatási igazgatója és Szakál Ferenc Pál, a Nemzeti Pedagógus Kar Országos Elnökségének tagja lesznek még a közbeszédben rejlő témákon túlmutató, karcosnak szánt beszélgetés résztvevői.
Végül az utolsó beszélgetés lesz a Keresztények (keresztény értelmiség) a mesterséges intelligencia és a robotok korában. Megszólal az egyik első magyar keresztény blogger, Bella Péter; Böszörményi-Nagy Gergely, a Design Terminal főigazgatója; a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai és Bionikai Karának két docense, Cserey György és Horváth András; az önvezető járművekkel foglalkozó kutató, Németh Balázs; és Szani Ferenc digitális pedagógiai szakértő.
A pódiumbeszélgetéseket Süveges Gergő moderálja. A gyermekeket egész napos programok, koncert és interaktív bábelőadás várják. Kicsiknek és nagyoknak egyaránt lesz sportolási lehetőség, és mintegy harminc partnerszervezettel is megismerkedhetnek az érdeklődők.
A Keresztény Sziget védnökei: Erdő Péter bíboros, prímás; Fabiny Tamás evangélikus elnök-püspök; Kocsis Fülöp hajdúdorogi érsek-metropolita és Steinbach József református püspök.